Mobilný telefón Huawei P Smart 2019 3GB/64GB Dual SIM

Vyberte si obchod, v ktorom chcete nakupovať. Kliknutím do obchodu ho navštívite.

Užívateľské recenzie

Peter Kmec

Peter Kmec (80%)

Telefón hneď na začiatku zaujme veľkým, krásnym a takmer bezrámikovým displejom s výrezom v tvare kvapky. Samotný IPS displej a jeho používanie by som zaradil k najväčším prednostiam telefónu. Na displeji sa od výroby nachádza aj ochranná fólia! Aj napriek tomu, že má displej 6,2“, tak sa telefón na svoje rozmery drží celkom príjemne. Na druhú stranu povrchová úprava materiálov (plastov, nejedná sa o sklo) ho robí mierne klzkým. Tu by som rád zdôraznil, že síce povrchová úprava je na pohľad krásna, obzvlášť modrá varianta, ale veľmi rýchlo sa poškriabe. Stačí aj bežné niekoľkohodinové používanie a mikroškrabance sa ukážu. Preto by som doporučoval s mobilom zakúpiť rovno aj kryt -> nepoškriabe sa a zároveň sa nebude ani toľko šmýkať.
Čo sa týka výbavy tohto telefónu, obrovským plusom je 64GB interná pamäť, ktorú je navyše možné rozšíriť aj microSD kartami. Procesor Kirin 710 je dostatočne výkonný na bežné užívanie a hranie hier. V tomto problém v tejto cenovej kategórii nebude mať nikto. 3GB operačnej pamäte sú možno akýmsi menším štandardom ale neurazia. Telefón a jeho odozvy sú rýchle a viac ako dostačujúce. Sem-tam je možné pozorovať malinké zaváhanie telefónu, ale nejedná sa o nič katastrofálne, jedna či dve desatinky sekundy naviac. Rýchlosti telefónu napomáha aj najnovší Android 9.0 Pie spolu s odladeným prostredím EMUI 9. Zatiaľ sa mi NESTALO, aby mi nejaká aplikácia zamrzla alebo spadla. Veľmi by som ešte pochválil bleskurýchle odomknutie pomocou čítačky odtlačkov prstov, ktorá podporuje aj gestá, a pomerne rýchlo a spoľahlivo pracuje aj rozpoznávanie tváre. Poteší aj zachovanie 3,5mm jack-u.
Fotoaparát nového Smart-u je hodný svojej cenovej kategórie. Je presne taký, aký by ho človek čakal za túto cenu. Za dňa sú ale fotky kvalitné a viac ako dostačujúce. Pre mňa osobne je prekvapením manuálny režim (režim PRO) a taktiež režim Noc. Fotoaparát samotný obsahuje aj rôzne „fíčurky“, ktoré jeho používanie zlepšia ešte viac. Doporučoval by som ale vypnúť AI. Niekomu to však sadnúť môže, mne však nie.
Čo však na tomto telefóne, okrem rýchlo sa škrábajúceho zadného panela, zamrzí je staršie microUSB nabíjanie. V roku 2019 by som tak trochu už čakal USB-C konektor. Každopádne v balení sa nachádza 10W nabíjací adaptér, ktorý je veľmi milým prekvapením (iPhone Xs Max -> 5x drahšie zariadenie -> má v balení len 7,5W nabíjačku). Za jeho pomoci sa nabije 3,400mAh batéria vcelku svižne. Samotná výdrž batérie na jedno nabitie je asi druhým (teda s displejom sú spoločne na 1.mieste) najväčším prekvapením tohto telefónu. 1,5-2 dni výdrže bežného používania sú reálne. Proste skvelá výdrž.
Skrátka a dobre, telefón odporúčam každému, kto hľadá šikovný, pekný a aktuálny telefón strednej triedy. Za mňa, v tejto cenovej kategórii, mu dávam 8/10, čo je výborné.

Pre:

  • Krásny displej
  • 64GB interná pamäť
  • Výborná výdrž batérie

Proti:

  • Zadný panel telefónu sa pomerne jednoducho poškriabe
  • Pomerne klzký povrch telefónu
  • Starší microUSB konektor
Overený zákazník OKAY.sk

Produkt zakúpený v
OKAY.sk

Istvan (100%)

Pre:

  • Gyors készülék és annak ellenére, hogy nem felső kategóriás készülék, elfogadható, szép fotókat lehet vele készíteni.

Ďalšia recenzia Huawei P Smart 2019 3GB/64GB Dual SIM na Heureka.sk

Poradňa Huawei P Smart 2019 3GB/64GB Dual SIM na Heureka.sk

Tip: Chcete sa na niečo spýtať k produktu Huawei P Smart 2019 3GB/64GB Dual SIM? Poradňa Huawei P Smart 2019 3GB/64GB Dual SIM